77335083
ورود کاربران  /  عضویت کاربران

مشخصات دودکش موتورخانه

10 / 10
از 3 کاربر

مشخصات فنی دودکش

 

دودکش های موتورخانه و یا صنعتی از ورق فولادی به ضخامت2 تا 4 میلیمتر و با قطرهای مختلف و شامل دودکش مستقیم و سه راهی و زانو و اکسپنش جوینت و فیکس پوینت و مومنت گاید و سازه مورد نیاز  و عایق پشم سنگ به ضخامت 2 اینچ یا بیشتر و رنگ ضد زنگ یا نسوز از داخل و خارج دودکش و پرایمر پوشش دهنده داخل اکسید روی و چسب پایه سیلیکات که موجب دوام و طول عمر و مانع از اکسید شدن ورق فولادی دودکش ها میگردد . قطعات دودکش ها بصورت تلسکوپی داخل یکدیگر رفته و توسط اورلب ها ی تعبیه شده دود را به سمت بالا هدایت میکند .

در قسمت اکسپنشن جوینت نیز کانال دودکش به ارتفاع 50 سانتیمتر داخل یکدیگر رفته و امکان حرکت طولی بدون نشتی دود را فراهم مینماید . دودبند نمودن اکسپنش نیز توسط نخ نسوز و تمهیدات لازمه انجام میشود .

فیکس پوینت ها به نحوی محاسبه خواهند شد که بار تقسیم شده را تحمل و به سازه ساختمان منتقل نمایند .

مومنت گایدها امکان حرکت عمودی و انقباضی انبساطی را هدایت و مانع فرار و یا انحراف دودکش از مسیر خود میگردد بگونه ای که در آینده دودکش از دودبند بودن خارج نشود .

دریچه انفجار در محل مناسب با توجه به قطر دودکش حداقل  یک دهم و حداکثر یک پنجم سطح مقطع دودکش منظور میگردد .

دریچه بازدید نیز در محل مناسب خود نصب میشود . در اولین محلی که قطران آب جمع خواهد شد خروجی لازمه تعبیه میگردد و در نهایت پوشش مل و چسب همراه با متقال ، پشم سنگ را مهار می نماید . مل و چسب نیز به میزانی خواهد بود که مانع سوختن متقال گردد . همچنین جهت عدم سقوط پشم سنگ خصوصاً در ارتفاع عمودی استوپرهای مورد نیاز جهت ایستائی پشم سنگ بر روی بدنه دودکش و به تعداد کافی تعبیه و نصب میشود .

کلاهک دودکش با توجه به مکان خارج شدن از بام و جهت و مقدار باد خور به شکل کلبه ای یا اچ و یا کلاه ژاپنی  ساخته خواهد شد تا در زمان کارکرد دودکش ها بهترین بازده را داشته باشند و از پس زدن دود به داخل دودکش جلوگیری شود .

1مجموع 2 محصول
  • دودکش های موتورخانه فرودگاه بین المللی امام خمینی

    دودکش های موتورخانه فرودگاه بین المللی امام خمینی

    دودکش های موتورخانه مرکزی فرودگاه امام خمینی را در سال 1381 ساخته و نصب نمودیم . لازم به توضیح است که نمای استیل کار شده به گونه ای طراحی و ساخته شده است که هیچگونه پیچ و پرچ روی نمای آن قابل دیدن نیست و تمام تمهیدات لازم بصورت مخفی اجرا شده است .

  • دودکش موتورخانه مرکزی برج میلاد

    دودکش موتورخانه مرکزی برج میلاد

    کلاهک یکی از دودکش های موتورخانه برج میلاد که بصورت کلاه ژاپنی با گریل های اطراف و ساخته شده از ورق استیل

1مجموع 2 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :